42mm/C10W, 8 dioder, Pinpack - Grön
119,00 SEK
95,20 SEK
119,00 SEK
95,20 SEK
ÅF Pris
119,00 SEK
ÅF Pris
95,20 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
9248585
✓ Två stycken spollampor (C5W)
✓ 42 mm bred, 8 st LED
✓ Endast för 24V, grön look
Diodlampa grön med 8 dioder. Ersätter spollampa 42 mm för t.ex. innerbelysning, positionsljus m.m. Diodlampan har mycket lång livslängd (upp till 100 000 timmar) och tjänar ihop sig själv efter några år. 24 volt. Levereras parvis.
Lampor som saknar ECE-godkännande är endast avsedda för användning som t.ex. innerbelysning, arbetsbelysning m.m. samt för off-road, rally- eller tävlingsbana och inte som yttre belysning på allmän väg. Det är ditt ansvar att använda produkten enligt gällande lagkrav.
| Article Group Id | 1432 |
|---|---|
| Färg | Grön |
| Sockel | C10W |
| Levereras | Par |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarar (Watt) | 10 |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Färg | Grön |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 8 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| Längd | 42 mm |
| Position | Interiörbelysning, Sidomarkering, Skyltbelysning |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
