LEDSON arbetsbelysning 40W (200mm bred, flood)
1 451,56 SEK
1 161,25 SEK
1 451,56 SEK
1 161,25 SEK
ÅF Pris
1 451,56 SEK
ÅF Pris
1 161,25 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
33461041
✔ Fördelar ljuset så brett som möjligt
✔ Utmärkt till arbetsfordonet
✔ Monteras hängande eller stående
Produkten har utgått:
- Se vårt sortiment av LED extraljus
- Se vårt sortiment av LED arbetsbelysning
Produkten har utgått:
- Se vårt sortiment av LED extraljus
- Se vårt sortiment av LED arbetsbelysning
Trots sin lilla storlek ger denna arbetsstrålkastare hela 2900 lumen, detta tack vare de starka och kvalitativa Cree-dioderna. Dessa har mycket lång livslängd och ger ett kallvitt ljus med en färg på 6000K. Strålkastaren har en bred ljusbild och lyser upp området nära fordonet.
Specifikationer:
- Effekt 4x10W (totalt 40W)
- Ljusflöde: 2900 lumen
- Färgtemperatur: xenonvit
- Spänning: 9-60V
- Fäste: medföljer
- Hus i stryktåligt aluminium
- Glas i akrylat
- Gjord för 9-60V. Fäste medföljer
- IP67 (vatten-/damm-tät)
Mått & vikt:
- Bredd: 200 mm
- Höjd: 64 mm
- Djup: 92 mm
- Vikt: 1,1 kg
OBS: DT-kontakten får inte klippas eftersom det innebär en ökad risk för fuktskador och garantin då slutar att gälla. DT-kontakt (hane) med skarv medföljer produkten.
| Article Group Id | 2042 |
|---|---|
| Höjd (mm) | 64 mm |
| Levereras | styck |
| Spänning | 9-60 V |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 2900 |
| Varumärke | Ledson |
| Effektförbrukning | 26,4 W |
| Färg | Vit |
| Djup (mm) | 92 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Bredd | 200 mm |
| Antal LED | 4 st |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Kabellängd | 0,3 m |
| Effekt | 40W |
| Effekt (Teoretisk) | 40.000000 |
| LED-typ | 10W Cree |
| Strömförbrukning 12V/24V | 2,2 / 1,1 A |
| Ljuskälla | LED |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

