Lightbeams arbetsstrålkastare 16x3 watt (flood)
Special Price
304,69 SEK
243,75 SEK
889,06 SEK
711,25 SEK
304,69 SEK
243,75 SEK
889,06 SEK
711,25 SEK
Spara 584.375 kr
Spara 467.5 kr
Produkten har utgått.
Art nr
T33463169
✔ Arbetsljus på 48W med flodljusbild
✔ Vidsträckt ljus i närheten av fordonet
✔ 16 st Epistar-LED som ger 3600 lumen
OBS: Produkten har ugått. Se vårt sortiment av arbetsbelysning.
Till denna starka arbetsstrålkastare på 48W medföljer monteringsdetaljer i rostfritt stål. Kan monteras både hängande, stående eller i sidled. Sprider ljuset ordentligt för en bred ljusbild nära fordonet där det behövs som mest.
Specifikationer:
- Färgtemperatur: kritvit/xenonvit
- Ljusstyrka: 3600 lumen
- Total effekt: 48W
- 16 st 3W Epistar-dioder
- Spänning: 9-60V
- Flodljus 60°
Mått:
- Bredd: 110mm
- Höjd: 110mm (135 mm inkl fäste)
- Djup: 72mm
OBS: DT-kontakten får inte klippas eftersom det innebär en ökad risk för fuktskador och garantin då slutar att gälla. DT-kontakt (hane) med skarv medföljer produkten.
| Article Group Id | 2042 |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 9-60 V |
| Effektförbrukning | 28,8 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 18 st |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Kabellängd | 0,5 m |
| Effekt | 48W |
| Effekt (Teoretisk) | 48.000000 |
| Strömförbrukning 12V/24V | 2,4 / 1,2 A |
| Ljuskälla | LED |
| Tillverkare | NA |
Write Your Own Review

