LED-lampor BA15s/R5W (2-pack) - Röda
119,00 SEK
95,20 SEK
119,00 SEK
95,20 SEK
ÅF Pris
119,00 SEK
ÅF Pris
95,20 SEK
Finns i lager
Art nr
9121552
✓ Röda diodlampor med 5 dioder
✓ Ersätter 5 watts glödlampor
✓ 2-pack, 12V, R5W/BA15s
Diodlampor med 5 st dioder som ersätter traditionella 5 W glödlampor med sockel BA15s (sockeln kallas även R5W). En enkel men mycket driftsäker LED-lampa med lång livslängd. För 12V (t.ex. personbilar).
Lampan ger en måttlig ljusspridning på cirka 90°, vilket gör den väl lämpad för flera olika användningsområden i fordon.
Passar utmärkt som exempelvis:
Parkeringsljus
Varselljus
Backljus
Bromsljus (röd)
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Färg | Röd |
| Sockel | R5W |
| Levereras | Par |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 5 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 5 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Röd |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 5 st |
| Strömförbrukning | 0.02 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Bakljus, Sidomarkering |
| Dispersion | 90 grader |
| Canbus | Nej |
| Funktion | Backljus, Bakljus, Bromsljus, Day Running Light, Positionsljus |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
