Dimmer för Scania innerbelysning (5V styrsignal till 24V)
993,75 SEK
795,00 SEK
993,75 SEK
795,00 SEK
ÅF Pris
993,75 SEK
ÅF Pris
795,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
54001
✓ Om du vill använda original Scania dimmer / reostat för extra belysning
✓ Möjliggör att dimma 24V LED-lampor och LED-slingor i hytten
✓ Enkel att ansluta
Dimmer avsedd specifikt för Scania innerbelysning. Omvandlar 5V styrsignal till 24V och används om du vill använda Scanias original dimmer / reostat för extra belysning såsom 24V LED-lampor eller LED-slingor i hytten.
Enkel att ansluta! Kan belastas med max 8A.
- INPUT (ingång)
- 5V - Plus anslutes från reostat (5V)
- GND - Anslut minus från lastbil (24V)
- 24V - Anslut plus från lastbilen
- OUTPUT (utgång)
- 24V - Utgång med plus till ljuskällorna (24V)
- GND - Utgången med minus ljuskällor
| Article Group Id | 2432 |
|---|---|
| Höjd (mm) | 38 mm |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Bredd (mm) | 95 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Användningsområde | Invändigt |
| Tillverkare | NA |
Write Your Own Review
