Diodlampa 12V 5W BA15s - Blå
85,00 SEK
68,00 SEK
85,00 SEK
68,00 SEK
ÅF Pris
85,00 SEK
ÅF Pris
68,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
121554
✓ Enkel och effektiv lampa
✓ Djup-blått ljus
✓ Lång hållbarhet
Ersätter 5 watts glödlampor med sockel BA15s. Om du har Volvo 850, 940, 960 m.fl. ska du ha denna till positionsljus. Lampan i vitt och blått klarar även "omvänd polaritet" som t.ex. tidiga Volvo 850 samt Opel Astra har.
Specifikationer
- Sockel BA15s (P21W)
- LED lampan motsvarar c:a 5 watts glödlampa
- Djup-blå färg
- 90 graders ljusspridning
- Levereras styckvis
| Article Group Id | 1421 |
|---|---|
| Färg | Blå |
| Diameter (mm) | 19 mm |
| Sockel | R5W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 5 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Blå |
| Bredd (mm) | 31 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 5 st |
| Strömförbrukning | 0.02 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,15A |
| Dispersion | 90 grader |
| Canbus | Nej |
| Funktion | Interiörbelysning |
| Ljusspridning | 90 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
