Diodlampa 24V 5W BA15s - Xenonvit
75,00 SEK
60,00 SEK
75,00 SEK
60,00 SEK
ÅF Pris
75,00 SEK
ÅF Pris
60,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
241551
✓ 5 dioder
✓ Mycket lång livslängd
✓ Motsvarar ca 5W
Lämplig för positionsljus framåt. Ersätter 5 watts glödlampor med sockel BA15s. Ger ett snyggt xenonliknande sken. Diodlampan har mycket lång livslängd (upp till 100 000 timmar) och tjänar ihop sig själv inom några år.
24 volt.
Lampor som saknar ECE-godkännande är endast avsedda för användning som t.ex. innerbelysning, arbetsbelysning m.m. samt för off-road, rally- eller tävlingsbana och inte som yttre belysning på allmän väg. Det är ditt ansvar att använda produkten enligt gällande lagkrav.
| Article Group Id | 1431 |
|---|---|
| Färg | Xenonvit |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarande ljusstyrka | 5 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 5 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| Dispersion | 180 grader |
| Ljusspridning | 180 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
