Diodlampa 24V BA9s - Grön
19,00 SEK
15,20 SEK
19,00 SEK
15,20 SEK
ÅF Pris
19,00 SEK
ÅF Pris
15,20 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
24095
✓ Enkel och hållbar diodlampa
✓ Speciellt för 24V
✓ Motsvarar ca 3W
Diodlampa med 1 diod och sockel BA9s (kallas också för T4W). Ersätter innerbelysning, parkeringsbelysning, nummerskyltsbelysning m.m. Passar Bosch extraljus. Motsvarar c:a 3 watts glödlampa.
Specifikationer:
- 1 diod
- Endast 24V
- Motsvarar ca 3W glödlampa
- Ljusspridning: 180 grader
- Grön lampa
- Levereras styckvis
Lampor som saknar ECE-godkännande är endast avsedda för användning som t.ex. innerbelysning, arbetsbelysning m.m. samt för off-road, rally- eller tävlingsbana och inte som yttre belysning på allmän väg. Det är ditt ansvar att använda produkten enligt gällande lagkrav.
| Article Group Id | 1431 |
|---|---|
| Färg | Grön |
| Sockel | T4W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarande ljusstyrka | 3 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Grön |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| Dispersion | 150 grader |
| Funktion | Interiörbelysning |
| Ljusspridning | 150 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
