Diodlampa 42 mm 24V Spollampa - Gul/orange
68,75 SEK
55,00 SEK
68,75 SEK
55,00 SEK
ÅF Pris
68,75 SEK
ÅF Pris
55,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
248583
✓ 8 dioder
✓ Mycket lång livslängd
✓ 42 mm spollampa
Diodlampa med 8 dioder. Ersätter spollampa 42 mm för t.ex. innerbelysning, positionsljus, nummerskyltsbelysning m.m.
Diodlampan har mycket lång livslängd (upp till 100 000 timmar) och tjänar ihop sig själv efter några år.
24 volt. Levereras styckvis.
Specifikationer
- 8 st dioder
- Motsvarar ca 10W
- Orange färg
- Endast för 24V
- Levereras styckvis
Lampor som saknar ECE-godkännande är endast avsedda för användning som t.ex. innerbelysning, arbetsbelysning m.m. samt för off-road, rally- eller tävlingsbana och inte som yttre belysning på allmän väg. Det är ditt ansvar att använda produkten enligt gällande lagkrav.
| Article Group Id | 1431 |
|---|---|
| Färg | Orange |
| Sockel | C5W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Färg | Orange |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 8 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| Dispersion | 120 grader |
| Ljusspridning | 120 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
