Diodlampa B8,3D 1 diod - Grön
36,25 SEK
29,00 SEK
36,25 SEK
29,00 SEK
ÅF Pris
36,25 SEK
ÅF Pris
29,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
12315
✓ Instrumentlampa med 1 diod
✓ Sockel B8,3d
✓ Motsvarar 1,2W
Ersätter t.ex. 1,2 watts lampor med sockel B8.3d för instrumentering och strömställarbelysning. Stor ljusspridning.
Specifikationer
- Sockel: B8,3d
- Grönt ljus
- Levereras styckvis
- Stor ljusspridning
| Article Group Id | 1421 |
|---|---|
| Färg | Grön |
| Diameter (mm) | 15 mm |
| Sockel | B8,4d |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarande ljusstyrka | 3 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Grön |
| Bredd (mm) | 18 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.12 W |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,14A |
| Dispersion | 180 grader |
| Ljusspridning | 180 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
