Diodlampa BAX9s 12V - Xenonvit
48,44 SEK
38,75 SEK
48,44 SEK
38,75 SEK
ÅF Pris
48,44 SEK
ÅF Pris
38,75 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
12081
✓ Liten och enkel diodlampa
✓ 1 st diod
✓ Finns i flera olika färger
OBS: Utgått och ersatt med 2-pack
Diodlampa med 1 diod med sockel BAX9s (styrstiften sitter förskjutna). Sockeln kallas också för H6W. Ersätter innerbelysning, parkeringsbelysning, nummerskyltsbelysning m.m. Motsvarar c:a 4 watts glödlampa. Ger en stor ljusspridning (120 grader).
Specifikationer:
- Passar utmärkt till t.ex. innerbelysning, parkeringsbelysning, med mera.
- Spänning: 12V
- För bilar utan ljusövervakning/CANBUS
- Motsvarar ca 4W
- Levereras Styckvis
| Article Group Id | 1421 |
|---|---|
| Färg | Xenonvit |
| Diameter (mm) | 10 mm |
| Sockel | H6W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 3 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 3 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Vit |
| Bredd (mm) | 24 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.12 W |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,15A |
| Dispersion | 120 grader |
| Canbus | Nej |
| Funktion | Interiörbelysning, Positionsljus, Skyltbelysning |
| Ljusspridning | 120 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
