Diodlampa orange 7440 blinkers, Japan-bilar
199,00 SEK
159,20 SEK
199,00 SEK
159,20 SEK
ÅF Pris
199,00 SEK
ÅF Pris
159,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3224123
✓ 12 highpower-dioder som ger bra spridning
✓ Vanlig i japanska bilar
✓ Motsvarar ca 20W
Diodlampa orange, blinkers med 12 starka dioder. Sockel 7440 enkelpolig. 9 dioder på sidorna som ger en bra spridning samt 3 dioder på toppen för att ge ett bra sken framåt.
Tänk på att om du byter ut dina blinkers från vanliga glödlampor till LED kommer du antingen behöva motstånd eller blinkersrelä för att förhindra för snabb blinkning.
Levereras styckvis.
| Sockel | W21W |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Funktion | Blinkers |
| Färg | Orange |
| Antal LED | 12 st |
| LED-typ | Samsung |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,32A |
| Diameter (mm) | 18 mm |
| Bredd (mm) | 63 mm |
| Tillverkare | Ledson |
| Garanti | 12 månader |
Write Your Own Review

