Diodlampa vit 360 grader 24V
154,69 SEK
123,75 SEK
154,69 SEK
123,75 SEK
ÅF Pris
154,69 SEK
ÅF Pris
123,75 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
2415131
✔ Motsvarar ca 15W
✔ Passar Scania positionsljus (ej R-serie)
✔ Mycket lång livslängd
Lämplig för positionsljus framåt. Ersätter 5-10 watts glödlampor med sockel BA15s. Ger ett snyggt xenonliknande sken motsvarande 10-15 watts glödljuseffekt. Diodlampan har mycket lång livslängd och tjänar ihop sig själv inom några år. Trots sin storlek och ljusstyrka, passar denna till positionsljuset på Scania (nere på hörnorna, ej R-serie) och ger ett mycket bra sken. 24 volt. Levereras styckvis.
Specifikationer
- Motsvarar ca 10-15W glödljus
- Mycket lång livslängd
- Sockel: BA15s
- Xenonvitt (kallvitt) ljus
- Spänning: 24V
- Levereras styckvis
| Article Group Id | 9999 |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarande ljusstyrka | 15 W |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 13 st |
| Strömförbrukning | 0.08 A |
| Effektförbrukning | 1.92 W |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
