Instrumentlampa 12V högint - Röd
69,00 SEK
55,20 SEK
69,00 SEK
55,20 SEK
ÅF Pris
69,00 SEK
ÅF Pris
55,20 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
12532
✓ B,85d-sockel
✓ Kraftfull ytmonterad diod
✓ Endast 12V
Ersätter t.ex. 1,2 watts lampor för instrumentering och strömställarbelysning. Passar t.ex. klocka/färddator på Volvo 850, S/V/C70. Kraftfullt sken med stor ljusspridning från en 3 chip högeffektsdiod.
Specifikationer
- Sockel: B8,5d
- Rött ljus
- Levereras styckvis
- Extra stor ljusspridning tack vare den ytmonterade dioden
| Article Group Id | 1421 |
|---|---|
| Färg | Röd |
| Diameter (mm) | 12 mm |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarande ljusstyrka | 5 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Röd |
| Bredd (mm) | 16 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.12 W |
| LED-typ | 5050 SMD |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,13A |
| Dispersion | 180 grader |
| Ljusspridning | 180 grader |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
