LED DRL Slim "Accent" , 12V, 10 cm
Special Price
123,44 SEK
98,75 SEK
154,69 SEK
123,75 SEK
123,44 SEK
98,75 SEK
154,69 SEK
123,75 SEK
Spara 31.25 kr
Spara 25 kr
Produkten har utgått.
Art nr
5210181
✔ Ger ett modern, xenonvitt ljus
✔ Enkel att montera på grund av dess låga profil
✔ Endast till 12V!
OBS: Längden har utgått, se övriga längder här
OBS: Längden har utgått, se övriga längder här
Minimalistiskt parkeringsljus/daytime running lights/DRL, som är väldigt enkel att montera själv. Ger ett stadigt, xenonvitt ljus som inte bländar men ändå syns även under dagtid. Fästes med medföljande dubbelhäftande tejp. Kopplas enklast in på parkeringsljusets slinga. Notera att kabeln går ut på sådant sätt att man kan välja om den ska gå ut på kortsidan eller baksidan av lyktan, vilket underlättar platt montering.
Specifikationer:
- 10 cm lång
- Endast 12V
- Xenonvitt ljus
- Fästes genom dubbelhäftande tejp (medföljer)
- Höjd: 8 mm
- Djup: 13,5 mm
- Kopplas in genom (+) och (-)
- Säljes styckvis
- 1 meter kabel
| Article Group Id | 1622 |
|---|---|
| E-märkning | Ej godkänd för yttre bruk på allmän väg |
| Höjd (mm) | 8 mm |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Självhäftande baksida | Nej |
| Canbus | Nej |
| Kabellängd | 1 m |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Bredd | 103 mm |
| Antal LED | 18 st |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Djup | 13, 5 mm |
| Kabellängd | 1 m |
| Längd | 10cm |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Day Running Light, Positionsljus |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
