LEDSON LED-ramp 20" 126W (spot)
✓ 42 st LED
✓ Fjärrljus med 30 graders ljusspridning
OBS: Produkten har utgått från vårt sortiment, vi hänvisar till denna LED-ramp
Denna LED-ramp har utgått, lämplig ersättningsprodukt är LEDSON LED-ramp 21" 120W (spot) artnr 334610129
Detta kraftiga fjärrljus passar perfekt både till bruksbilen och arbetsfordonet. De högpresterande dioderna från Cree håller hög kvalitet och tillsammans med huset i aluminium garanteras en lång livstid. De 42 st dioderna ger ett ljusflöde på 8820 lumen i kallvit ljus (6000K). Armaturen håller skyddsklass IP67.
Behöver du stenskottsskydd så passar tre stycken korta stenskottsskydd artnr 33309024
Specifikationer:
- Total effekt: 126W
- 42 st Cree-dioder
- 30 graders ljusspridning (fjärrljus)
- Aluminiumhölje
- Justerbart fäste (även i sidled)
- DT-kontakt medföljer
- Kapslingsklass IP67 (vatten/dammsäker)
- Ljusflöde: 8820 lumen
- Färgtemperatur: 6000K (kallvit)
- Monteras antingen stående eller hängande
Mått & vikt:
- Bredd: 505mm
- Höjd: 73mm
- Djup: 107mm
- Vikt: 4kg
OBS: DT-kontakten får inte klippas eftersom det innebär en ökad risk för fuktskador och garantin då slutar att gälla. DT-kontakt (hane) med skarv medföljer produkten.
| Article Group Id | 9999 |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 9-60 V |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 8820 |
| Färg | Vit |
| Positionsljus | Nej |
| Garanti | 12 månader |
| Bredd | 505 mm |
| Strömförbrukning | 3.18 A |
| Effektförbrukning | 32.75 |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Djup | 107 mm |
| Effekt | 126W |
| Effekt (Teoretisk) | 126.000000 |
| Höjd | 73 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Typ av ljusbild | Fjärrljus |
| Tillverkare | Ledson |





