OBS: Kan behöva effektmotstånd beroende på bilmodell. Är du osäker, kontakta oss!
Ledlampa H11 xenonvit 12 x samsungdioder
229,00 SEK
183,20 SEK
229,00 SEK
183,20 SEK
ÅF Pris
229,00 SEK
ÅF Pris
183,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3272129
✓ Dimljuslampa sockel H11
✓ Xenonvitt ljus (ca 6000K)
✓ Motsvarar ca 35W
Diodlampa med hela 12st samsungdioder i xenonlook och sockel H11 (vanlig till dimljus och extraljus). Lämplig som ”day running light” med eller utan halvljus tänt. Ljusstyrkan kan jämföras med orginallampan (motsvarar c:a 30-35 watt) och ger en upplyst reflektor i xenonvitt c:a 6000K. Matchar xenonljuset i halvljuset alternativt om du kör med xenonlook parkeringsljus tillsammans med dimljus.
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 15 mm |
| Sockel | H11 |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 35 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 35 W |
| Färg | Vit |
| Bredd (mm) | 56 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 12 st |
| Strömförbrukning | 0.31 A |
| Effektförbrukning | 3.72 W |
| LED-typ | 2303 SMD |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Dimljus |
| Dispersion | 320 grader |
| Canbus | Nej |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

