Paket med Phoenix 20"
3 995,00 SEK
3 196,00 SEK
3 995,00 SEK
3 196,00 SEK
ÅF Pris
3 995,00 SEK
ÅF Pris
3 196,00 SEK
Finns i lager
Art nr
1360232
✓ 20” ramp med inbyggt blixtljus som är R65 godkänt
✓ Valbart orange eller vitt positionsljus
✓ 105W samt E-märkt
Kundrecension av Phoenix 20": "Riktigt snygg ramp med ett grymt ljus även som arbetsljus. Snyggt med position å blixtljus i samma."
- 1 x 20" Phoenix LED-ramp med blixt och positionsljus (artnr 33305215)
- 1 x Ledson Connect (artnr 7801002)
- 1 x Hållare till Phoenix (artnr 3346059)
- 1 x låslist till regskylt (artnr 960202)
Egenskaper:
- Combo Beam ljusbild (bred och avlång)
- E-märkt ECE R112 (ref. 50) - Läs mer om E-märkningar här
- ECE R65/R7/R10 (EMC-klassad)
- Räckvidd: 459 m (1 lux)
- Lumen: 8820 lm (teoretiska), 3586 lm (faktiska)
- Färgtemperatur 5700K (kallvit)
- Blixtljus: Orange (ECE R65)
- Positionsljus: Xenonvitt alt. gul/orange
Tekniska data:
- 105 W (21 x OSRAM CSHP LED)
- IP69K: tål hett vatten under tryck - Läs mer om IP-klassning här
- Aluminiumhölje och okrossbar polykarbonat-lins
- 4-polig DT-kontakt (medföljer)
- Spänning: 10-30V
Mått & vikt (exkl fästen):
- Bredd: 522 mm
- Höjd: 40 mm
- Djup: 54 mm (exkl. fäste)
- Vikt: 1300 gram
Kabelfärger:
- Grön: Blixtfunktion
- Grå: Vitt positionsljus
- Gul: Orange positionsljus
2-polig DT-kontakt har +/- samt passar bolt on mot våra reläsatser
OBS: DT-kontakten får inte klippas eftersom det innebär en ökad risk för fuktskador och garantin då slutar att gälla. DT-kontakt (hane) med skarv medföljer produkten.
| Article Group Id | 1148 |
|---|---|
| E-märkning | ECE R10, ECE R112, ECE R65 |
| Höjd (mm) | 40 mm |
| Levereras | Paket |
| Spänning | 10-30 V |
| Ljusflöde, faktiskt (lumen) | 3586 |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 8820 |
| Djup (mm) | 54 mm (exkl. fäste) |
| Garanti | 36 Månader |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Kabellängd | 1 meter |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Blixtljus, Helljus, Positionsljus |
| Tum storlek | 20 tum |
| Typ av ljusbild | Kombinationsljusbild |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

