W5W/T10, 3 SMD, 4300K, CANBUS (2-pack)
169,00 SEK
135,20 SEK
169,00 SEK
135,20 SEK
ÅF Pris
169,00 SEK
ÅF Pris
135,20 SEK
Finns i lager
Art nr
9321038
✓ Neutralvitt ljus (4300K)
✓ 3 st SMD, motsvarar ca 8W
✓ Två stycken lampor
Sockel W5W. Ger ingen felindikering på bilar med lampvarnings system. 3 stycken SMD dioder av typen 5050. 4300K färgtemperatur.
Specifikationer
- 12V
- Säljes parvis (2 stycken lampor)
- Sockel: T10/W5W
- Tre ytmonterade dioder
Lampan har en inbyggd resistor som neutraliserar varningssystemet för trasig glödlampa. Resistorn förbrukar 2,16W jämfört med orginal glödlampa som förbrukar 5W. I de allra flesta fall räcker 2,16W för att bilen ska känna igen belastningen men kan vid få undantag ändå inte vara tillräcklig. Detta kan då kompletteras med resistorkabel 1205 för att öka belastningen ytterliggare.
Läs mer om hur Canbus - Ljusövervakningssystem fungerar, här!
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 8 mm |
| Sockel | W5W |
| Levereras | Par |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 8 |
| Canbus | Ja |
| Motsvarande ljusstyrka | 7-8 W |
| Varumärke | Ledson |
| Effektförbrukning | 0,18 W |
| Färg | 4300K |
| Bredd (mm) | 30 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 3 st |
| LED-typ | 5050 SMD |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,3A |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Skyltbelysning |
| Dispersion | 300 grader |
| Canbus | Ja |
| Funktion | Interiörbelysning, Positionsljus, Skyltbelysning |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
