LED lampa W5W/T10, rött ljus (2-pack)
189,00 SEK
151,20 SEK
189,00 SEK
151,20 SEK
ÅF Pris
189,00 SEK
ÅF Pris
151,20 SEK
Finns i lager
Art nr
9121092
✓ Två LED-lampor med 9 dioder
✓ Rött ljus, W5W/T10 sockel
✓ Motsvarar cirka 9W
LED-lampor med 9 utanpåliggande dioder, sockel W5W. Sockeln är även känd som T10. Ersätter innerbelysning, parkeringsljus, registreringsskyltsbelysning etc. Motsvarar ca 9W.
Ger en stor ljusspridning, ca 180 grader med 6 dioder pekande framåt och 3 åt sidorna. Lampan är extra motståndskraftig mot värmeskador, vilket gör att den passar bra i utsatta positioner.
Specifikationer:
- Passar utmärkt som: Parkeringsljus, innerbelysning, registreringsskyltsbelysning
- Spänning: 12V
- För bilar med ljusövervakning/CANBUS: Nej
- Motsvarar: ca 9W
- Levereras: Par (två lampor)
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Färg | Röd |
| Sockel | W5W |
| Levereras | Par |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 8 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 8-10 W |
| Färg | Röd |
| Bredd (mm) | 23mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 9 st |
| Strömförbrukning | 0.04 A |
| Effektförbrukning | 0.48 W |
| LED-typ | 1210 SMD |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Interiörbelysning |
| Dispersion | 300 grader |
| Canbus | Nej |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
