042 - 453 33 30
2600+ produkter
Frakt 29 SEK
1 års garanti
RosaBandet
Trygg e-handel

Diodhuset Sverige AB

Företaget grundades 2004 och drevs som ett fritidsföretag fram till januari 2008. Idag är vi 13 anställda som jobbar stenhårt på att ge dig bästa tänkbara service när du söker belysning. Vi jobbar med kända varumärken som Osram, LEDSON, LAZER, Boreman, WAS, Lightforce m.fl. och har en gedigen erfarenhet när det kommer till modern belysning som LED och xenon.

Vår vision är att kunna erbjuda ett brett och prisvärt sortiment med miljövänliga, kostnadseffektiva och tilltalande belysningsalternativ. Alla våra kunder är viktiga för oss och därför har vi inte heller någon lägsta ordersumma.

Produkterna importeras utan mellanhänder vilket minskar kostnaderna med mycket konkurrenskraftiga priser som följd. Vi samarbetar med några av världens största LED-tillverkare och driver själva på utvecklingen i samråd med våra leverantörer. Detta har resulterat i att vi har Sveriges största sortiment av LED-lampor för befintliga lyktor!

 

Vi är Diodhuset:  

Emil
Orderhantering
emil@diodhuset.se
 

 

Qusaie
Lager
 

Joakim
Säljare
joakim@diodhuset.se
042-453 33 35

Jim
ÅF-ansvarig
jim@diodhuset.se
042-453 33 32

Gunilla
Lageransvarig
 
   

Marcus
Webbansvarig/kundtjänst
marcus@diodhuset.se
042-453 33 34

Magnus
VD
magnus@diodhuset.se
042-453 33 33

Robin
Kundtjänst
robin@diodhuset.se
042-453 33 36

David
Marknadsansvarig
david@diodhuset.se
042-453 33 31

Jonny
Ekonomi/kundtjänstansvarig
jonny@diodhuset.se
042-453 33 37

Ellinor
Ekonomi/tjänstledig
ellinor@diodhuset.se
 


 

Malin
Ekonomi
malin@diodhuset.se
 

 

 

 

 

omossny