042 - 453 33 30
3000+ produkter
Frakt 29 SEK
1 års garanti
AAA sedan 2018
Trygg e-handel

Diodhuset Sverige AB

Företaget grundades 2004 och drevs som ett fritidsföretag fram till januari 2008. Idag är vi 18 anställda som jobbar stenhårt med att ge dig bästa tänkbara service när du söker belysning. Vi jobbar med kända varumärken som Osram, LEDSON, NBB, LAZER, Boreman, Nextorch, Lightforce m.fl. och har en gedigen erfarenhet när det kommer till modern belysning som LED och xenon.

Vår vision är att kunna erbjuda ett brett och prisvärt sortiment med miljövänliga, kostnadseffektiva och tilltalande belysningsalternativ. Alla våra kunder är viktiga för oss och därför har vi inte heller någon lägsta ordersumma.

Produkterna importeras utan mellanhänder vilket minskar kostnaderna med mycket konkurrenskraftiga priser som följd. Vi samarbetar med några av världens största LED-tillverkare och driver själva på utvecklingen i samråd med våra leverantörer. Detta har resulterat i att vi har Sveriges största sortiment av LED-lampor för befintliga lyktor!

 

omoss2019

Jonny
Kundtjänstansvarig
jonny@diodhuset.se
042-453 33 37

My
Kundtjänst
my@diodhuset.se
0739 775 995

Joakim S
Säljare
joakim.strand@diodhuset.se
042-453 34 60

Joakim Ö
Säljare
joakim@diodhuset.se
042-453 33 35

Qusaie
Lager / Pack & plock 

qusaie@diodhuset.se
 

Emil
Orderhantering
emil@diodhuset.se
 

David
Marknadsansvarig
david@diodhuset.se
042-453 33 31

Marcus
Webbansvarig
marcus@diodhuset.se
042-453 33 34

Ellinor
Ekonomi / Pack & plock 
ellinor@diodhuset.se
 

Madelene
Lager / Pack & plock 

 

Magnus
Styrelseordförande / Inköpschef
magnus@diodhuset.se
042-453 33 33

Robin
Kundtjänst

robin@diodhuset.se
042-453 33 36

Gabriel
Inköpsansvarig
gabriel@diodhuset.se
042-453 34 61

Malin
Ekonomi
malin@diodhuset.se
 

Fredrik
Lager / Pack & plock 
fredrik@diodhuset.se
 

Jim
ÅF-ansvarig
jim@diodhuset.se
042-453 33 32

Bengt
VD
bengt@diodhuset.se
042-453 34 69

Gabriella
Lager / Pack & plock 

Jonatan
Lager / Pack & plock