042 - 453 33 30
3000+ produkter
Frakt från 29 SEK
Upp till 5 års garanti
AAA sedan 2018
Trygg e-handel

Diodhuset Sverige AB

Företaget grundades 2004 och drevs som ett fritidsföretag fram till januari 2008. Idag är vi 20 anställda som jobbar stenhårt med att ge dig bästa tänkbara service när du söker belysning. Vi jobbar med kända varumärken som Osram, LEDSON, NBB, Midlight, LAZER, Boreman, Nextorch, Lightforce m.fl. och har en gedigen erfarenhet när det kommer till modern belysning som LED och xenon.

Vår vision är att kunna erbjuda ett brett och prisvärt sortiment med miljövänliga, kostnadseffektiva och tilltalande belysningsalternativ. Alla våra kunder är viktiga för oss och därför har vi inte heller någon lägsta ordersumma.

Produkterna importeras utan mellanhänder vilket minskar kostnaderna med mycket konkurrenskraftiga priser som följd. Vi samarbetar med några av världens största LED-tillverkare och driver själva på utvecklingen i samråd med våra leverantörer. Detta har resulterat i att vi har Sveriges största sortiment av LED-lampor för befintliga lyktor!

 

omoss2019

Jim
Försäljningschef
jim@diodhuset.se
042-453 33 32

David
E-försäljnings- & Marknadschef
david@diodhuset.se
042-453 33 31

Jonny
Innesälj- & kundtjänstchef
jonny@diodhuset.se
042-453 33 37

Malin
Inleveranschef & ekonomi
malin@diodhuset.se
042-453 33 38

Emil
Utleveranschef
emil@diodhuset.se
 042-453 34 63

Magnus
Inköps- och Produktchef
magnus@diodhuset.se
042-453 33 33

Joakim Ö
Distriktssäljare
joakim@diodhuset.se
042-453 33 35

Marcus
E-handelssystemutvecklare
marcus@diodhuset.se
042-453 33 34

My
Innesäljare & Kundtjänst
my@diodhuset.se
042-453 34 62

Fredrik
Inleverans  
fredrik@diodhuset.se
 

Gabriella
Utleverans
gabriella@diodhuset.se
042-453 34 63

Gabriel
Produktutveckling & Inköp
gabriel@diodhuset.se
042-453 34 61

Joakim S
Distriktssäljare syd
joakim.strand@diodhuset.se
042-453 34 60

Robin
Marknadsassistent & Produktutvecklare
robin@diodhuset.se
042-453 33 36

Qusaie
Produktion & Inleverans

qusaie@diodhuset.se
 

Madelene
Utleverans
madelene@diodhuset.se
 

Jonatan
Innesäljare & Kundtjänst 
jonatan@diodhuset.se
042-453 34 64

Ellinor
Utleverans
ellinor@diodhuset.se
 

Bengt
VD
bengt@diodhuset.se
042-453 34 69

Jan-Erik
Distriktssäljare norr
jan-erik@diodhuset.se
042-453 34 65