Diodlampor BA15s/R5W, Xenonvit (2-pack)
135,00 SEK
108,00 SEK
135,00 SEK
108,00 SEK
ÅF Pris
135,00 SEK
ÅF Pris
108,00 SEK
Finns i lager
Art nr
912158
✓ 2 x kraftfulla lampor
✓ Med kallvitt, xenonliknande ljus
✓ Motsvarar 5-10W
Diodlampor med modernt xenonvitt ljus med 8 st LED och spridning på 360 grader. Speciellt framtagen för lyktor där lampan ”sitter snett” eller om du vill ha mer spridning.
Specifikationer:
- Sockel BA15s
- Motsvarar c:a 5-10 watt
- Endast för 12V
- Levereras parvis
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Sockel | R5W |
| Levereras | Par |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 10 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Effektförbrukning | 0,48 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 8 st |
| Strömförbrukning | 0.04 A |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Sidomarkering |
| Dispersion | 30 grader |
| Canbus | Nej |
| Funktion | Day Running Light, Interiörbelysning, Positionsljus |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
