LED-lampor BAX9s/H6W, 5 SMD, canbus, 2-pack - 4300K
✓ Sockel: BAX9s / H6W
✓ Varmvitt ljus (cirka 4300 K)
✓ Även för bilar med Canbus
Diodlampor, fungerar på bilar med och utan canbus ljusövervakning med fattning BAX9s. Fem dioder som lyser med färgtemperatur 4300K.
Lamporna har en inbyggd resistor som neutraliserar varningssystemet för trasig glödlampa. Resistorn förbrukar 1,92W jämfört med orginal glödlampa som förbrukar 5W. I de allra flesta fall räcker 1,92W för att bilen ska känna igen belastningen men kan vid få undantag ändå inte vara tillräcklig. Detta kan då kompletteras med resistorkabel 1205 för att öka belastningen ytterliggare.
Läs mer om hur Canbus - Ljusövervakningssystem fungerar, här!
Specifikationer:
- Sockel: BAX9s/H6W
- Spänning: 12 V (personbil)
- LED: 5 × 5050 SMD
- Motsvarar: ca 8 W
- Färg: Varmvitt ljus, 4300 K
- För bilar med CANBUS: Ja
- Levereras som par
| Levereras | Par |
|---|---|
| Varumärke | Ledson |
| Canbus | Ja |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Effektförbrukning | 1,92 W |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 5 st |
| Ljusspridning | Array |
| LED-typ | 5050 SMD |
| Strömförbrukning | 0,16 A |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Positionsljus |
| Sockel | H6W |
| Dispersion | 320 grader |
| Tillverkare | Ledson |
| Spänning | 12 V |
| Funktion | Interiörbelysning, Sidomarkering, Skyltbelysning |
| Färg | 4300K |
| Canbus | Ja |

