Blinkerslampa PWY24W, 6 cree-dioder
✓ Blinkerslampa med fattningen PWY24W
✓ Kraftigt gult ljus
✓ Passar många modeller, se lista
Ersätter 24W blinkerslampa med sockel PWY24W.
Bör kompletteras med motstånd 1221 för att undvika felaktig blinkershastighet.
Levereras styckvis.
Passar bland annat:
2012-up Audi A3
2012-up Audi A4 facelift model
2012-up Audi A5 facelift model
2011-up Audi Q3
2014-up Audi RS5
2013-up Audi S4, S5, A5 Quattro
2013-up Ford Fusion (US model)
2013-up Mercedes-Benz GLK (LCI)
2013-up Volkswagen CC, Golf
2014-up Volvo S60, XC60
2014-up BMW i3, 320i, 320i xDrive, 328i, 328i GTxDrive, 328i xDrive, 335i, 335i GT xDrive
2013-up Citroën C4
2012-up Peugeot 208
2013-up Skoda Octavia III
| Diameter (mm) | 18 mm |
|---|---|
| Sockel | PWY24W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 25 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 25 W |
| Funktion | Blinkers |
| Färg | Orange |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 6 st |
| Strömförbrukning | 0.25 A |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 3 W |
| LED-typ | Cree |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,37A |
| Dispersion | 360 grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 47 mm |
| Tillverkare | Ledson |
