AngelEyes till BMW 5G CREE (60W, Mod 1)
✓ 60W lampor till AngelEyes
✓ För BMW E39, E87, E61, E60, med flera.
✓ Inga lampvarningar
Mycket starka LED-lampor till BMW Angeleyes i utförande Mod1. Ger dina ringar ett modernt, starkt xenonvitt ljus istället för glödlampans gula sken. Säljs i par som räcker till en bil (fyra ringar totalt). Varje lampa har totalt sex dioder på 10W var, vilket ger en teoretisk effekt på hela 60W! Extra CANBUS-ballaster medföljer också, för de modeller som är extra känsliga för trasig lamp-varning.
Mycket enkla att koppla in tack vare de färdiga kontakterna.
OBS#1: Kontaktstiften kan eventuellt behövas tryckas ut i kontakten för att undvika glapp vilket i sin tur ger felkoder (varning om trasig lampa) i fordonet.
OBS#2: Passar EJ om du har adaptivt/dynamiskt kurvljus.
Passar följande modeller:
- 1-serien (E87, E82, E88) - 2004-2007
- 5-serien (E39) - 2001-2003 (OBS: Endast för bilar med originalmonterat xenon)
- 5-serien (E60, E61) - 2002-2006
- 6-serien (E63, E64) - 2004-2007
- 7-serien (E65, E66) - 2002-2007
- X3 (E83) - 2007-2010
- X5 (E53) - 2004-2006
Avvikelser kan förekomma.
| Article Group Id | 3222 |
|---|---|
| Sockel | Mod 1 |
| Levereras | set |
| Spänning | 12 V |
| Canbus | Ja |
| Fordonsmärke | BMW |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 6 st |
| Effekt | 60W |
| Effekt (Teoretisk) | 60.000000 |
| LED-typ | 10W Cree |
| Strömförbrukning 12V/24V | 1,7A |
| Ljuskälla | LED |
| Funktion | Day Running Light, Positionsljus |
| Tillverkare | Ledson |
