Diodlampa 42mm spollampa
Fr.
0,00 SEK
Fr.
0,00 SEK
ÅF Pris
Fr.
0,00 SEK
ÅF Pris
Fr.
0,00 SEK
Art nr
128580
✓ "Standard" diodlampa
✓ 42 mm bred
✓ Endast 12V
Bil, MC, Moped:
Ersätter spollampa 42 mm för t.ex. innerbelysning, nummerskylts belysning m.m.
Båt:
Passar för akterlanterna och motorlanterna med spollamppa 42 mm. Förbrukar 0,06 ampere (0,72 watt) och ger ett ljusutbyte motsvarande c:a 8 watt glödljus.
Levereras styckvis.
| Diameter (mm) | 11 mm |
|---|---|
| Sockel | C10W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Färg | Röd |
| Bredd (mm) | 42 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 8 st |
| Strömförbrukning | 0.03 A |
| Effektförbrukning | 0.36 W |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,18A |
| Ljuskälla | LED |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
