Diodlampa gul 12V BAU15s
148,75 SEK
119,00 SEK
148,75 SEK
119,00 SEK
ÅF Pris
148,75 SEK
ÅF Pris
119,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
1214243
✓ Stor ljusspridning
✓ Lämplig som blinkerslampa
✓ Lång livstid
Diodlampa med 24 dioder. Sockel BAU15s (PY21W) för vita eller genomskinliga blinkers. Lampan ersätter alltså gula glödlampor då den lyser gult. Övre lagret av lampan har 18 dioder som är riktade "rakt fram" och det undre lagret har sex dioder som sprider ljuset på sidorna. Passar bra som blinkerslampa.
Specifikationer
- Sockel BAU15s (PY21W)
- Passar bra till blinkers
- LED lampan motsvarar c:a 20 watts glödlampa.
- Levereras styckvis.
- Gult/orange ljus
| Diameter (mm) | 26 mm |
|---|---|
| Sockel | PY21W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Färg | Orange |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 24 st |
| Strömförbrukning | 0.06 A |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 0.72 W |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,2A |
| Dispersion | 30 (320) grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 40 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review


