Diodlampa H6W xenonvit 5 SMD
79,00 SEK
63,20 SEK
79,00 SEK
63,20 SEK
ÅF Pris
79,00 SEK
ÅF Pris
63,20 SEK
Finns i lager
Art nr
320851
✓ Xenonvitt ljus (ca 6000K)
✓ Sockel BAX9s
✓ Motsvarar ca 10W
Diodlampa med 5 dioder av den nya högeffekts typen med 3 chip. Sockel BAX9s (lilla metallsockeln 9 mm i diameter). Ersätter innerbelysning, parkeringsbelysning, nummerskyltsbelysning m.m. Ger spridning i hela lyktan. För dig som vill synas mer.
Motsvarar c:a 10 watts glödlampa. För 12V
| Article Group Id | 1421 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 11 mm |
| Sockel | H6W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 10 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Vit |
| Bredd (mm) | 29 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 5 st |
| Strömförbrukning | 0.05 A |
| Effektförbrukning | 0.6 W |
| LED-typ | 5050 SMD |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,19A |
| Ljuskälla | LED |
| Dispersion | 320 grader |
| Canbus | Nej |
| Funktion | Interiörbelysning, Positionsljus, Skyltbelysning |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

