Diodlampa vit 12 x samsungdioder 24V BA15s
269,00 SEK
215,20 SEK
269,00 SEK
215,20 SEK
ÅF Pris
269,00 SEK
ÅF Pris
215,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3415121
✓ Sockel: BA15s / P21W
✓ Färg: Kallvit, cirka 6000K
✓ Motsvarar 25W
Diodlampa med 12 Samsung-LED. Sockeln är BA15s (även kallad P21W). Lampan har nio LED på sidorna och tre dioder på toppen. Tillsammans sprider de ljuset i alla riktningar, vilket gör den till en mycket ljusstark lampa.
Specifikationer:
- Sockel: BA15s / P21W
- Spänning: 24V
- LED: 12 × Samsung-dioder
- Motsvarar: 25W
- Färg: Kallvit, cirka 6000K
- För bilar med CANBUS: Nej
- Levereras: Styckvis
- Passar som: DRL, dimljus
| Article Group Id | 1431 |
|---|---|
| Sockel | P21W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarar (Watt) | 25 |
| Motsvarande ljusstyrka | 25 W |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 12 st |
| Strömförbrukning | 0.06 A |
| Effektförbrukning | 1.44 W |
| LED-typ | 5630 SMD |
| Dispersion | 320 grader |
| Funktion | Backljus, Day Running Light, Positionsljus |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
