Diodlampa vit 12 x samsungdioder BA15s
229,00 SEK
183,20 SEK
229,00 SEK
183,20 SEK
ÅF Pris
229,00 SEK
ÅF Pris
183,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3215129
✓ Xenonvitt ljus
✓ Samsung-dioder
✓ Motsvarar ca 35W!
Diodlampa med hela 12st nya samsung-dioder i xenonlook och sockel Ba15s. Ljusstyrkan kan jämföras en dimljuslampa (motsvarar c:a 30-35 watt) och ger en upplyst reflektor i xenonvitt c:a 6000K. Matchar xenonljuset i halvljuset alternativt om du kör med xenonlook parkeringsljus tillsammans med dimljus.
| Sockel | P21W |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 35 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 35 W |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 12 st |
| Strömförbrukning | 0.25 A |
| Ljusspridning | 240 grader |
| Effektförbrukning | 3 W |
| LED-typ | 2303 SMD |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,38A |
| Dispersion | 240 grader |
| Canbus | Nej |
| Höjd (mm) | 4 mm |
| Bredd (mm) | 55 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

