Diodlampa vit 2x5W, 7440/W21W
279,00 SEK
223,20 SEK
279,00 SEK
223,20 SEK
ÅF Pris
279,00 SEK
ÅF Pris
223,20 SEK
Finns i lager
Art nr
322599
✓ 2x5 highpower-dioder
✓ Lämplig som backljus
✓ Motsvarar ca 25W
Lämplig för lamphus med sämre reflektor då all ljusstyrka är fokused framåt i lampan, inget ljus försvinner därmed åt sidorna. Diodlampa med två högintensiva dioder som lyser med motsvarande ca 25W styrka.
- Sockel 7440 (kallas också för W21W)
- Xenonvitt ljus
| Diameter (mm) | 20 mm |
|---|---|
| Sockel | W21W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 30 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 30 W |
| Funktion | Backljus, Day Running Light |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.32 A |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 3.84 W |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,45A |
| Höjd (mm) | 53 |
| Bredd (mm) | 53 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
