Diodlampa vit 4x highpower 24V
239,00 SEK
191,20 SEK
239,00 SEK
191,20 SEK
ÅF Pris
239,00 SEK
ÅF Pris
191,20 SEK
Finns i lager
Art nr
341541
✓ Motsvarar ca 25W
✓ Ljusspridning 320 grader
✓ Xenonvitt ljus
Diodlampa med 4 extremt starka dioder. 1 diod som lyser rakt fram medan 3 dioder sitter jämnt fördelat på sidorna och ger en bra spridning. Lyser med ca 25W.
Sockeln är av typen Ba15s.
Levereras styckvis.
Lampor som saknar ECE-godkännande är endast avsedda för användning som t.ex. innerbelysning, arbetsbelysning m.m. samt för off-road, rally- eller tävlingsbana och inte som yttre belysning på allmän väg. Det är ditt ansvar att använda produkten enligt gällande lagkrav.
| Article Group Id | 1431 |
|---|---|
| Sockel | P21W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarar (Watt) | 25 |
| Motsvarande ljusstyrka | 25 W |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 4 st |
| Strömförbrukning | 0.1 A |
| Effektförbrukning | 2.4 W |
| LED-typ | COB |
| Dispersion | 320 grader |
| Funktion | Backljus, Day Running Light, Interiörbelysning, Positionsljus |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
