Diodlampa xenonvit 6 SMD LED
75,00 SEK
60,00 SEK
75,00 SEK
60,00 SEK
ÅF Pris
75,00 SEK
ÅF Pris
60,00 SEK
Finns i lager
Art nr
241061
✓ Extra värmetålig diodlampa
✓ Perfekt för extraljus
✓ Motsvarar ca 7-8W
Extra värmetålig diodlampa (vit) med 6 stycken dioder av SMD-typen med 3 chip. För dig som vill synas mer!
- Lämpar sig utmärkt till extraljus då den tål värme extra bra!
- Sockel w2,1x9,5d (W5W, T10)
- Ersätter innerbelysning, parkeringsbelysning, nummerskyltsbelysning m.m
- Ger ett vitt xenonliknande sken (6000K) med god spridning
- Motsvarar c:a 7 watts glödlampa
Lampor som saknar ECE-godkännande är endast avsedda för användning som t.ex. innerbelysning, arbetsbelysning m.m. samt för off-road, rally- eller tävlingsbana och inte som yttre belysning på allmän väg. Det är ditt ansvar att använda produkten enligt gällande lagkrav.
| Article Group Id | 1431 |
|---|---|
| Sockel | W5W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 24 V |
| Motsvarar (Watt) | 7 |
| Motsvarande ljusstyrka | 6-7 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 6 st |
| Strömförbrukning | 0.01 A |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| LED-typ | 1210 SMD |
| Ljuskälla | LED |
| Dispersion | 180 grader |
| Funktion | Interiörbelysning, Positionsljus, Skyltbelysning |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
