Diodlampa xenonvit högint.
95,00 SEK
76,00 SEK
95,00 SEK
76,00 SEK
ÅF Pris
95,00 SEK
ÅF Pris
76,00 SEK
Finns i lager
Art nr
12099
✓ Motsvarar ca 7-8W
✓ 1 st högeffekts-diod
✓ Xenonvitt ljus (ca 6000K)
Kraftig diodlampa med högeffekts-diod. Ger ett kallvitt/xenonvitt sken som motsvarar ca 7-8W glödlampa. Sockeln BA9s där styrstiften sitter mitt emot varandra, sockeln kallas också för T4W är alltså en liten bajonettfattning som du trycker in och vrider om. Ca 120 graders ljusspridning. Perfekt för dig som vill lysa lite starkare!
Specifikationer:
- Passar utmärkt till t.ex. innerbelysning, parkeringsbelysning, med mera.
- Spänning: 12V
- För bilar utan ljusövervakning/CANBUS
- Motsvarar ca 7-8W
- Levereras styckvis
- Kallvitt ljus (ca 6000K)
| Sockel | T4W |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Varumärke | Ledson |
| Motsvarar (Watt) | 8 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 8 W |
| Funktion | Interiörbelysning, Positionsljus, Skyltbelysning |
| Färg | Vit |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.02 A |
| Ljusspridning | 180 grader |
| Effektförbrukning | 0.24 W |
| LED-typ | 1W Highpower |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,16A |
| Diameter (mm) | 10 mm |
| Dispersion | 180 grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 27 mm |
| Tillverkare | Ledson |
| Garanti | 12 månader |
Write Your Own Review
