Hella positionsljus LED Orange 12V (E-märkt)
239,00 SEK
191,20 SEK
239,00 SEK
191,20 SEK
ÅF Pris
239,00 SEK
ÅF Pris
191,20 SEK
Snart i lager
Art nr
800373
✓ Hella positionsljus för 12V
✓ E-märkt ECE R3 och R91
✓ Med 1,5 meter kabel och reflex
Positionsljus från Hella i orange utförande. E-märkt enligt ECE R3 och R91 med godkänd reflex och godkänd som sidomarkering.
Specifikationer:
- E-märkt: ECE-R3, E1 1395, E1 1396, CCC, ECE-R91 Läs mer om E-märkningar här
- Montering: Skruvanslutning, utanpåliggande
- Registreringstyp: ADR/GGVS-kontrollerad
- För vågrät montering
- IP-klassad IP69K
- Antal LED: 1
- Spänning: 12V
- Effektförbrukning: 0,4W
Mått:
- Längd: 130 mm
- Bredd: 32 mm
- Höjd: 16 mm
- CC-mått: 116 mm
- Kabellängd: 1,5 meter
| E-märkning | Ja |
|---|---|
| Sockel | Direkt kabel-inkoppling |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Varumärke | Hella |
| Kabellängd | 1.5 m |
| Effektförbrukning | 0,4W |
| Lins | Orange |
| Sida | Vänster/Höger |
| Antal LED | 1 st |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Kabellängd | 2 meter |
| Kabellängd | 1.5 m |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Positionsljus |
| Höjd (mm) | 16 mm |
| Bredd (mm) | 130 mm |
| Tillverkare | Hella |
| Garanti | 12 månader |
Write Your Own Review

