Högintensiv LED-lampa, T10 / W5W, 10-30V, Orange
85,00 SEK
68,00 SEK
85,00 SEK
68,00 SEK
ÅF Pris
85,00 SEK
ÅF Pris
68,00 SEK
Finns i lager
Art nr
301039
✓ Sockel: W5W / T10
✓ Högintensiv diod, orange färg
✓ Motsvarar ca 8-10W
Mycket kraftig LED-lampa med fattning T10 (kallas också för W5W). Lampan passar utmärkt som sidoblinkers, och fungerar lika bra till bilen som till lastbilen eller grävmaskinen. Ljuset motsvarar ungefär 8-10W glödljus och har ett varmt orange ljus.
Specifikationer:
- Sockel: T10 / W5W
- Spänning: 10-30V/DC
- Passar utmärkt som sidoblinkers
- ca 160 graders spridning
- Säljs styckvis
- Mått: 11 mm (diameter) x 23 mm (höjd)
| Article Group Id | 1441 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 10 mm |
| E-märkning | Ej godkänd för yttre bruk på allmän väg |
| Sockel | W5W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 10-30 V |
| Motsvarar (Watt) | 8 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 8-10 W |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Orange |
| Bredd (mm) | 24 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Höjd | 22 mm |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,19A / 0,2A |
| Ljuskälla | LED |
| Funktion | Blinkers, Interiörbelysning, Sidomarkering |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
