LED-skyltlykta till Audi v.1
459,00 SEK
367,20 SEK
459,00 SEK
367,20 SEK
ÅF Pris
459,00 SEK
ÅF Pris
367,20 SEK
Finns i lager
Art nr
529011
✓ Xenonvit skyltlykta för Audi
✓ E-godkänd
✓ 12 månaders garanti
Byt enkelt ut din ordinarie skyltlykta mot en prisvärd och snygg uppgradering från LEDSON!
Specifikation:
- 18 stycken SMD-dioder
- E-märkt och 100% laglig
- Isvitt xenonfärgat sken
- Ger inga felkoder eller varningar
- För bilar med/utan ljusövervakning (Canbus)
- Levereras parvis
- Strömförbrukning: 0,47A
Mått:
- Längd: 70 mm
- Bredd: 32 mm
- Höjd: 18 mm
Passar följande Audi-modeller:
- A3 (8P1) 05.2003-08.2012)
- A3 Cabriolet (8P7) 04.2008-05.2013
- A3 Sportback (8PA) 09.2004-03.2013
- A4 (8E2, B6) 11.2000-12.2004
- A4 Avant (8E5, B6) 04.2001-12.2004
- A4 B7 Avant (8ED, B7) 11.2004-06.2008
- A4 B7(8EC, B7) 11.04-06.08
- A4 Cabriolet (8H7, B6, 8HE, B7) 04.2002-03.2009
- A6 (4F2, C6) 05.2004-03.2011
- A6 Avant (4F5, C6) 11.2004-08.2011
- A6 C6 (4F2) 05.2004-03.2011
- A8 (4E2, 4E8) 10.2002-07.2010
- A8 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) 11.2009-01.2018
- A8 D3 (4E2, 4E8) 10.2002-07.2010
- Q7 (4LB) 03.2006-08.2015
OE Artikelnummer:
- V sida: 8E0 807 430A, 8E0 943 021, 8E0 943 021B
- H sida: 8E0 807 430B, 8E0 943 022, 8E0 943 022B
TecDoc:
- V sida: 00260855
- H sida: 00260856
| E-märkning | E9 |
|---|---|
| Sockel | Direkt kabel-inkoppling |
| Levereras | Par |
| Spänning | 12 V |
| Varumärke | Ledson |
| Motsvarar (Watt) | 10 |
| Canbus | Ja |
| Motsvarande ljusstyrka | 10 W |
| Fordonsmärke | Audi |
| Funktion | Skyltbelysning |
| Färg | Vit |
| Antal LED | 18 st |
| Strömförbrukning | 0.3 A |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 3.6 W |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Skyltbelysning |
| Tillverkare | Ledson |
| Garanti | 12 månader |
Write Your Own Review
