OBS: Kan behöva effektmotstånd beroende på bilmodell. Är du osäker, kontakta oss!
Ledlampa H10 xenonvit 18 SMD
239,00 SEK
191,20 SEK
239,00 SEK
191,20 SEK
ÅF Pris
239,00 SEK
ÅF Pris
191,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3270189
✓ Dimljuslampa sockel H10
✓ Xenonvitt ljus (ca 6000K)
✓ Motsvarar ca 20W
Diodlampa med 18st SMD LED (3 chip) i xenonlook och sockel H10 (passar t.ex. Chrysler 300C) Lämplig som ”day running light” med eller utan halvljus tänt. Ljusstyrkan är svagare än den utbytta glödlampan (motsvarar c:a 20-25 watt) men ger en upplyst reflektor i xenonvitt c:a 6000K. Matchar xenonljuset i halvljuset alternativt om du kör med xenonlook parkeringsljus tillsammans med dimljus
| Diameter (mm) | 16 mm |
|---|---|
| Sockel | H10 |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 20 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 20 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 18 st |
| Strömförbrukning | 0.11 A |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 1.32 W |
| LED-typ | 5050 SMD |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Dimljus |
| Dispersion | 320 grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 57 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

