LED-lampa H3 xenonvit 900 lumen COB LED
259,00 SEK
207,20 SEK
259,00 SEK
207,20 SEK
ÅF Pris
259,00 SEK
ÅF Pris
207,20 SEK
Finns i lager
Art nr
327329
✓ Ljusstark med nya typen av COD-diod
✓ Snyggt xenonvitt ljus
✓ 900 lumen
Dimljuslampa med två starka dioder. Ger ett kraftigt, kallvitt (xenonvitt) ljus i hela dimljuslyktan. Vill du synas på gatan är detta helt klart lampan för dig! Matchar färgmässigt till både Ledson xenonlook samt xenonlampor.
Specifikationer:
- 2st COB-dioder
- 900 lumen/lampa
- Material: Kromat aluminium
- Strömförbrukning: 0,5 A
- Effektförbrukning: 6 W
- Motsvarar ca 40W halogen
- Beräknad livstid: 100 000 timmar
- Spänning: 12V
- Polaritetsberoende
- Xenonvitt ljus (ca 6000K)
- Levereras styckvis
OBS: Kan behöva effektmotstånd beroende på bilmodell. Är du osäker, kontakta oss!
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 12 mm |
| E-märkning | Ej godkänd för yttre bruk på allmän väg |
| Sockel | H3 |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 900 |
| Motsvarar (Watt) | 40 |
| Motsvarande ljusstyrka, halogen | 40 |
| Varumärke | Ledson |
| Effektförbrukning | 6 W |
| Färg | Vit |
| Bredd (mm) | 47 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 2 st |
| LED-typ | COB |
| Strömförbrukning | 0,5 A |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Dimljus |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review
