Ledlampa HB4 xenonvit 900 lumen COB LED
279,00 SEK
223,20 SEK
279,00 SEK
223,20 SEK
ÅF Pris
279,00 SEK
ÅF Pris
223,20 SEK
Finns i lager
Art nr
327429
✓ Mycket ljusstark lampa
✓ Xenonvitt ljus
✓ 900 lumen!
Dimljuslampa med två starka dioder. Ger ett kraftigt, kallvitt (xenonvitt) ljus i hela dimljuslyktan. Vill du synas på gatan är detta helt klart lampan för dig! Matchar färgmässigt till både Ledson xenonlook samt xenonlampor.
OBS: Kan behöva effektmotstånd beroende på bilmodell. Är du osäker, kontakta oss!
Specifikationer:
- 2st COB-dioder
- 900 lumen/lampa
- Material: Kromat aluminium
- Effekt: 8W
- Motsvarar ca 40W halogen
- Beräknad livstid: 100 000 timmar
- Spänning: 12V
- Polaritetsberoende
- Xenonvitt ljus (ca 6000K)
- Levereras styckvis
| Article Group Id | 1422 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 12 mm |
| Sockel | HB4/9006 |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 900 |
| Motsvarar (Watt) | 40 |
| Motsvarande ljusstyrka, halogen | 40 |
| Varumärke | Ledson |
| Färg | Vit |
| Bredd (mm) | 70 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 2 st |
| LED-typ | COB |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,75A |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Dimljus |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

