Sidomarkering/pos.ljus LED
Fr.
199,00 SEK
159,20 SEK
Fr.
199,00 SEK
Fr.
159,20 SEK
ÅF Pris
Fr.
199,00 SEK
ÅF Pris
Fr.
159,20 SEK
Art nr
800280
✓ E-märkta positionslampor
✓ Utanpåliggande och transparent
✓ Fungerar till både 12 och 24V
Samtliga lampor är ECE-godkända, vilket innebär att de är godkända för vägbruk (lokala regler kan tillkomma).
Lamporna är endast avsedda för ytmontage och levereras med förborrade hål.
Specifikationer
- Mått: 84×24×25 mm
- Spänning: 12–24V
- Montage: Ytmontage
- Kabel: 0,3 m
- ECE-godkänd: Ja, som positionslampa – Läs mer om UNECE-regler här.
- Linsskydd: Transparent
Levereras styckvis.
| E-märkning | ECE R10 |
|---|---|
| Sockel | Direkt kabel-inkoppling |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12-24 V |
| Självhäftande baksida | Nej |
| Motsvarar (Watt) | 7 |
| Kabellängd | 0.2 m |
| Motsvarande ljusstyrka | 7 W |
| Lins | Klart |
| Färg | Röd |
| Avstånd mellan fästhål | 65 mm |
| Antal LED | 3 st |
| Användningsområde | Utomhusbruk |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,16A / 0,2A |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Positionsljus |
| Tillverkare | NA |
| Garanti | 12 månader |
Write Your Own Review
