Spollampor 39mm, 6 dioder, 2-pack - Xenonvita
109,00 SEK
87,20 SEK
109,00 SEK
87,20 SEK
ÅF Pris
109,00 SEK
ÅF Pris
87,20 SEK
Finns i lager
Art nr
9128561
✓ Två stycken spollampor (C5W)
✓ 39 mm breda, Endast för 12V
✓ Xenonvitt ljus (6000K)
Spollampor med 6 långlivade LED-dioder som ger ett ljus motsvarande cirka 8 W, samtidigt som förbrukningen endast är 0,24 W. Ersätter spollampor med en längd på 39 mm. Lampmodellen kallas även C5W. Ger ett xenonvitt ljus (cirka 6000K). Lampan har en ljusspridning på cirka 140 grader.
Specifikationer:
- Passar utmärkt som exempelvis: skyltbelysning och innerbelysning
- Spänning: 12V (personbilar)
- För bilar med ljusövervakning/CANBUS: Nej
- Motsvarar: ca 8 W
- Levereras som: Par
| Sockel | C5W |
|---|---|
| Levereras | Par |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 8 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 8 W |
| Effektförbrukning | 0,24 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 6 st |
| Strömförbrukning | 0.02 A |
| Ljusspridning | Array |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Interiörbelysning, Skyltbelysning |
| Dispersion | 150 grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 39 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

