Brilliant LEDSON arbetsbelysning 6W (Flood, IP69K)
379,00 SEK
303,20 SEK
379,00 SEK
303,20 SEK
ÅF Pris
379,00 SEK
ÅF Pris
303,20 SEK
Finns i lager
Art nr
33301331
✓ Brilliant - slimmad & diskret!
✓ 33 st LED med 120 graders ljusspridning
✓ IP69K - tål hett vatten och kemikalier
Brilliant arbetsbelysning från LEDSON, för dig som vill ha något diskret och snyggt även när den är vilande! Upptänt ger detta ljus en 120 grader bred ljusbild, laddad med 33 st LED och tålig mot hett vatten och kemikalier (IP69K)
Specifikationer
- 120° flodljus bild
- Lumen: 726 (teoretiska), 491 (faktiska)
- Kallvitt ljus (6000K)
- Kan användas till fordonet, gården osv
Tekniska data
- IP69K: vatten-/damm-tät och tål hett vatten och kemikalier - Läs mer om IP-klassning här
- 33 st 0,2 W LED
- Aluminiumhölje och polykarbonatlins
- 0,5 A vid 12 V och 0,25 A vid 24 V
- 10-30 V
Mått & vikt
- Bredd: 93 mm
- Höjd: 52 mm (77 mm inkl. fäste)
- Djup: 23 mm
- Kabellängd: 50 cm
- Vikt: 270 g
| Article Group Id | 2042 |
|---|---|
| Höjd (mm) | 52 mm |
| Effekt | 6 W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 10-30 V |
| Ljusflöde, faktiskt (lumen) | 491 |
| Ljusflöde powerboost, faktiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde powerboost, teoretiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 726 |
| Beampattern Text | Flood |
| Effektförbrukning | 6 W |
| Djup (mm) | 23 mm |
| Garanti | 36 Månader |
| Räckvidd | 20 m |
| Kabellängd | 50 cm |
| Effekt (Teoretisk) | 6.000000 |
| Strömförbrukning | 0,5 A - 0,25 A |
| Funktion | Arbetsljus |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review




