Diodlampa H11 xenonv.12V 1 LED
154,69 SEK
123,75 SEK
154,69 SEK
123,75 SEK
ÅF Pris
154,69 SEK
ÅF Pris
123,75 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
127219
.
Diodlampa med 1 diod av den nya högeffekts typen. (6 chip) i xenonlook och sockel H11 (PGJ19-2)(vanlig till dimljus och extraljus). Lämplig som ”day running light” med eller utan halvljus tänt. Ljusstyrkan är svagare än den utbytta glödlampan (motsvarar c:a 8 watt) men ger en upplyst reflektor i xenonvitt c:a 6000K. Matchar xenonljuset i halvljuset alternativt om du kör med xenonlook parkeringsljus tillsammans med dimljus. Levereras styckvis.
| Levereras | styck |
|---|---|
| Spänning | 12 V |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 1 st |
| Strömförbrukning | 0.12 A |
| Ljusspridning | 150 grader |
| Effektförbrukning | 1.44 W |
| LED-typ | 1W Highpower |
| Dispersion | 150 grader |
| Canbus | Nej |
| Tillverkare | N/A |
Write Your Own Review

