Diodlampa röd/gul \"Switchback\" 60 SMD
269,00 SEK
215,20 SEK
269,00 SEK
215,20 SEK
ÅF Pris
269,00 SEK
ÅF Pris
215,20 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
3216602
✓ Kombinerad blinkers/positionsljus
✓ Växlar mellan bakljus och blinkers
✓ Motsvarar ca 20-25W
Lampan lyser med fast rött sken och när blinkersen går igång kommer det röda ljuset att slockna samtidigt som de gul/orange dioderna börjar blinka. Lampan är ej e-godkänd men har vid konstaterade fall godkänts vid registreringsbesiktning.
(Bilder till vänster visar: Bild 1 med vitt lyktglas, Bild 2 med rött lyktglas.)
(OBS! Du kan komma att behöva 21W motstånd för att förhindra att det blinkar snabbt.)
| Diameter (mm) | 22 mm |
|---|---|
| Sockel | P21/5W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 20 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 20 W |
| Funktion | Bakljus, Blinkers, Positionsljus |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 60 st |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 2, 28 / 1, 56 W |
| LED-typ | 1210 SMD |
| Dispersion | 320 grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 48 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review




