Diodlampa vit/gul med 60st SMD "Switchback" (sockel BAY15d 21/5W)
269,00 SEK
215,20 SEK
269,00 SEK
215,20 SEK
ÅF Pris
269,00 SEK
ÅF Pris
215,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3216603
✓ Kombinerad blinkers/positionsljus
✓ Växlar mellan gult och xenonvitt ljus
✓ Motsvarar ca 20-25W
Lampan lyser med fast xenonvitt sken och när blinkersen går igång kommer det vita ljuset att slockna samtidigt som de gul/orange dioderna börjar blinka (kallas för Switchback). Lampan är ej e-godkänd men har vid konstaterade fall godkänts vid registreringsbesiktning.
Samma typ av lampa med sockel 3157 (Amerikansk variant) hittar du här.
| Article Group Id | 1421 |
|---|---|
| Diameter (mm) | 20 mm |
| Sockel | P21/5W |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 20 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 20 W |
| Bredd (mm) | 44 mm |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 60 st |
| Effektförbrukning | 2, 28 / 0, 6 W |
| LED-typ | 1210 SMD |
| Strömförbrukning 12V/24V | 0,32A |
| Dispersion | 320 grader |
| Canbus | Nej |
| Funktion | Blinkers, Day Running Light, Positionsljus |
| Ljusspridning | Array |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review




