Ledlampa H8 4300K 18 SMD
249,00 SEK
199,20 SEK
249,00 SEK
199,20 SEK
ÅF Pris
249,00 SEK
ÅF Pris
199,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3278188
✓ Dimljuslampa sockel H8
✓ Varmvitt ljus (ca 4300K)
✓ Motsvarar ca 20-25W
Ersätter dimljus och även DRL/positionsljus och lyser med ca 25W. Ljustemp 4300K.
Levereras styckvis.
OBS: Kan behöva effektmotstånd beroende på bilmodell. Är du osäker, kontakta oss!
| Diameter (mm) | 16 mm |
|---|---|
| Sockel | H8 |
| Levereras | styck |
| Spänning | 12 V |
| Motsvarar (Watt) | 20 |
| Canbus | Nej |
| Motsvarande ljusstyrka | 20 W |
| Färg | Vit |
| Garanti | 12 månader |
| Antal LED | 18 st |
| Strömförbrukning | 0.11 A |
| Ljusspridning | Array |
| Effektförbrukning | 1.32 W |
| LED-typ | 5050 SMD |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Dimljus |
| Dispersion | 320 grader |
| Canbus | Nej |
| Bredd (mm) | 51 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review

