Raptor 30S LED extraljus spot (E-märkt)
649,00 SEK
519,20 SEK
649,00 SEK
519,20 SEK
ÅF Pris
649,00 SEK
ÅF Pris
519,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3350561
✓ Spot-ljusbild med 1 lux vid 275m
✓ E-märkt ECE R112
✓ 5700K färgtemperatur
Raptor 30S LED är ett extraljus med en smal och lång ljusbild som ger att ljus på 1 lux vid 275 meter. Till produkten ingår två olika fästen, ett för stående montering och ett för hängande montering.
Specifikationer:
- Smal ljusbild (spot)
- ECE R112 (Godkänd som extraljus) - Läs mer om E-märkningar här
- ECE R10 (EMC-säkrad)
- 2520 teoretiska lumen, 2259 faktiska lumen
- Kallvitt ljus (5700K)
- DT-kabel ingår
Tekniska data:
- 6 x 5 W LED (totalt 30W)
- IP67 (vatten-/dammsäker) - Läs mer om IP-klassning här
- 10-32 V
Mått & vikt:
- Bredd: 160 mm
- Höjd: 46 mm
- Djup: 64mm (exkl. fästen)
- Vikt: 640 gram
OBS: DT-kontakten får inte klippas eftersom det innebär en ökad risk för fuktskador och garantin då slutar att gälla. DT-kontakt (hane) med skarv medföljer produkten.
| Article Group Id | 2042 |
|---|---|
| E-märkning | ECE R112 |
| Höjd (mm) | 46mm |
| Levereras | styck |
| Spänning | 10-32 V |
| Ljusflöde, faktiskt (lumen) | 2259 |
| Ljusflöde powerboost, faktiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde powerboost, teoretiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 2520 |
| Färg | Vit |
| Djup (mm) | 68mm |
| Garanti | 36 Månader |
| Antal LED | 6 st |
| Effekt (Teoretisk) | 30.000000 |
| Antal anslutningar | 1 x DT |
| Position | Helljus |
| Funktion | Arbetsljus |
| Typ av ljusbild | Spot beam |
| Anslutning (kontakttyp) | 1 x DT |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review



