SLIM arbetsbelysning 15W (V2.0, flood)
743,75 SEK
595,00 SEK
743,75 SEK
595,00 SEK
ÅF Pris
743,75 SEK
ÅF Pris
595,00 SEK
Produkten har utgått.
Art nr
33305031
✓ Tre riktigt starka 5W CREE-dioder
✓ Endast 52 mm hög
✓ V2.0 = dubbla monteringsmöjligheter!
LEDSON SLIM arbetsbelysning med 3 st kraftfulla 5W CREE-dioder som ger 861 faktiska lumen i en bred 90 graders ljusbild. Dubbla monteringsmöjligheter med antingen ett bakmonterat, glidbart fäste eller sidomonterade ben ger unikt fria möjligheter att fäste belysningen precis så som du önskar!
Egenskaper:
- 90° flodljusbild (bred spridning)
- Lumen: 1050 (teoretiska), 861 (faktiska)
- V.2.0 Dubbla monteringsmöjligheter - bakmonterat glidbart fäste eller sidomonterade ben
- Kallvitt ljus (6000K)
- Kan användas till fordonet, gården osv
Tekniska data:
- 5,5 tum
- 3 x 5 W Cree LED
- Hölje och fäste i aluminium
- IP67 (vatten-/dammsäker) - Läs mer om IP-klassning här
- 10-30 V
- DT-kontakt
- Strömförbrukning: 12V: 0,71A, 24V: 0,48 A
Mått & vikt:
- Bredd: 140 mm
- Höjd: 52 mm (69 mm inkl. fäste)
- Djup: 59 mm
- Vikt: 700 g
- Kabellängd: 800 mm
| Effekt | 15 W |
|---|---|
| Levereras | styck |
| Spänning | 10-30 V |
| Ljusflöde, faktiskt (lumen) | 861 |
| Ljusflöde powerboost, faktiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde powerboost, teoretiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 1050 |
| Effektförbrukning | 8,52-11,52 W |
| Garanti | 36 Månader |
| Räckvidd | 85 m |
| Kabellängd | 800 mm |
| Effekt (Teoretisk) | 15.000000 |
| Strömförbrukning | 0,71-0,48 A |
| Höjd (mm) | 52 mm (69 mm inkl. fäste) |
| Djup (mm) | 59 mm |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review


