Raptor 15S LED extraljus
489,00 SEK
391,20 SEK
489,00 SEK
391,20 SEK
ÅF Pris
489,00 SEK
ÅF Pris
391,20 SEK
Finns i lager
Art nr
3350531
✓ Litet fjärrljus med 1186 faktiska lumen
✓ 1 lux ljusstyrka vid 180 meter
✓ Raptor 15S är endast 9 cm i bredd
Ledson Raptor 15S är ett litet och smidigt extraljus som samtidigt ger ifrån sig mycket ljus. 1 lux vid 180m gör att ditt synfält ökar markant. Produktens storleken gör att den passar utmärkt till fyrhjulingar, motorcyklar och snöskotrar.
Till produkten ingår två olika fästen, ett för stående montering och ett för hängande montering.
Specifikationer:
- Smal ljusbild (spot)
- Extraljus till mindre fordon
- ECE R10 (EMC-säkrad)
- 1560 teoretiska lumen, 1186 faktiska lumen
- Kallvitt ljus (5700K)
- DT-kontakt
Tekniska data:
- 3 x 5 W LED (totalt 15W)
- IP67 (vattensäker) - Läs mer om IP-klassning här
- 10-32 V
Mått & vikt:
- Bredd: 90 mm
- Höjd: 46 mm inkl fäste
- Djup: 68 mm (exkl. fästen)
- Vikt: 420 gram
| Article Group Id | 2042 |
|---|---|
| E-märkning | Nej |
| Höjd (mm) | 46mm |
| Levereras | styck |
| Spänning | 10-30 V |
| Ljusflöde, faktiskt (lumen) | 1186 |
| Ljusflöde powerboost, faktiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde powerboost, teoretiskt (lumen) | 0 |
| Ljusflöde, teoretiskt (lumen) | 1560 |
| Färg | Vit |
| Djup (mm) | 68mm |
| Garanti | 36 Månader |
| Antal LED | 3 st |
| Effekt (Teoretisk) | 15.000000 |
| Antal anslutningar | 1 x DT |
| Ljuskälla | LED |
| Position | Helljus |
| Funktion | Arbetsljus |
| Typ av ljusbild | Spot beam |
| Anslutning (kontakttyp) | 1 x DT |
| Tillverkare | Ledson |
Write Your Own Review




